קורס חגי תשרי בראי הקבלה

KL_logo_W_279_100

חגי תשרי
בראי הקבלה

לחגים שכולנו אוהבים יש משמעות רבה ועמוקה יותר מכפי שרובנו מכירים. בקורס זה נגלה יחד מהו ההסבר הקבלי לחגי תשרי. הקורס אינו מחייב ידע מקדים בקבלה.

KL_logo_W_223_80

חגי תשרי בראי הקבלה

לחגים שכולנו אוהבים יש משמעות רבה ועמוקה יותר מכפי שרובנו מכירים. בקורס זה נגלה יחד מהו ההסבר הקבלי לחגי תשרי. הקורס אינו מחייב ידע מקדים בקבלה.

U_kab_co_il_logo1_271_100

לימוד מקוון של חכמת הקבלה

U_kab_co_il_logo1_271_100

לימוד מקוון של חכמת הקבלה

תיאור הקורס

הקבלה מסבירה לנו כי שנה היא מלשון שינוי, שינוי שנשנה. מדרגה מחזורית נוספת בהתקדמותו הרוחנית של האדם. חגי השנה מסמלים לנו שלבים באותו תהליך התפתחות. בקורס זה נסביר את התהליך המתחיל בחודש אלול (אני לדודי ודודי לי) - כאשר האדם מתעורר לגלות את הכוח העליון ועד לשמחת תורה, לקבלת האור בפועל. בדרך גם נסביר את מקורם של סימנים שונים כגון תפוח בדבש, תקיעת שופר, בניית סוכה ועוד.

סילבוס

01

פתיחת הקורס וחודש אלול

01
פתיחת הקורס וחודש אלול

בשיעור נתחיל לצעוד על מסלול ההתפתחות הרוחני המיוצג על ידי לוח השנה העברי. נברר מה מסמל חודש אלול בפנימיות האדם, ומדוע הוא משמש כהכנה לראש השנה.

02

ראש השנה

02
ראש השנה

ראש השנה מסמל את ראשית השינוי, ההחלטה לפסוע בדרך חדשה. בשיעור זה נבין מהי אותה החלטה משמעותית הקובעת את גורלו של אדם להמשך הדרך, ומה מסמלים לנו סימני החג.

03

יום הכיפורים ועשרת ימי תשובה

03
יום הכיפורים ועשרת ימי תשובה

בשיעור נלמד לאן מובילים אותנו עשרת הימים המיוחדים המגשרים בין ראש השנה ויום הכיפורים. נגלה מה משמעות הצום בשלבי ההתפתחות הפנימית של האדם ומנהגים נוספים.

04

סוכות

04
סוכות

בסוכות נלמד על המשך המסע הרוחני שעובר האדם דרך סמלי החג. נגלה שיש סיבה טובה לבנית הסכך דווקא מפסולת, מיהם האושפיזין שמבקרים בסוכה ומהי אותה "סוכת שלום".

05

שמחת תורה

05
שמחת תורה

ליום השמח הזה כל אדם משתוקק. בשיעור נלמד מהו אותו אור שממלא את האדם ומציין חג זה, מה מסכמים בשמיני עצרת, ולמה דווקא הלימוד בלילה מגלה לאדם אור גדול.

❞  הלימוד הכניס לי הרבה אופטימיות לחיים. קודם, מול כל מצב קטן שהיה קורה לי הייתי נופל לרגשות. היום, הוויסות של הרגשות נהיה ממשי. לדוגמה ביחס לעמיתים בעבודה.  ❝
יהונתן כהן, תל אביב

❞ השתחרר לי הקושי להתחייב למשהו, בין אם זה ללימודים שעד אז לא הייתי מסוגלת להתחייב אליהם, או מערכת יחסים נפלאה שהתחילה יחד עם הלימודים. בזוגיות זה בא לידי ביטוי הכי חזק, באיך שאנחנו מתגברים על הקונפליקטים בינינו, על הדעות השונות. מצליחים למצוא את האמצע.  ❝
ימית פררס, באר שבע

❞ הקבלה מאפשרת לי לראות דברים בצורה אחרת, לקבל את הלחצים, לפתור את הדברים מצד אחד ומצד שני להבין את מגבלת היכולות שלי ברמה הפרקטית. בסוף, הכול עובד בקשרים. גם בעסקים, דברים נובעים מהחיבור לאנשים שאתה מקיים איתם קשרים עסקיים, והקבלה מאפשרת לך להשתמש בכלים לקשרים הללו.  ❝
נתנאל טסל, פתח תקווה

❞ רציתי להיות האמא הכי טובה בעולם, וגיליתי שלא תמיד מה שאת רוצה לתת להם מתיישב עם המקום שהם נמצאים בו, ואז מתחילות הסיסמאות. היום אני חווה איתם מחדש את הדברים וכשאני רוצה להוביל אותם לאיזה מקום או לנקודת מחשבה חדשה, אני יודעת מה לשאול כדי שזה יקרה.  ❝
גלית ויזל, פתח-תקווה

הרשמה לקורס חגי תשרי בראי הקבלה

© 2018 כל הזכויות שמורות לעמותת "בני ברוך - קבלה לעם"