אוניברסיטה מקוונת

Ukab_logo2

הקורסים שלנו

חגי ישראל בראי הקבלה

לחגים שכולנו אוהבים יש משמעות רבה ועמוקה יותר מכפי שרובנו מכירים. בקורס זה נגלה יחד מהו ההסבר הקבלי לחגי ישראל.
הקורס אינו מחייב ידע מקדים בקבלה.

הקבלה מסבירה לנו כי שנה היא מלשון שינוי, שינוי שנשנה. מדרגה מחזורית נוספת בהתקדמותו הרוחנית של האדם. חגי השנה מסמלים לנו שלבים באותו תהליך התפתחות.

בקורס זה נסביר את התהליך המתחיל בחודש אלול (אני לדודי ודודי לי) – כאשר האדם מתעורר לגלות את הכוח העליון ועד לגמר התיקון בפורים, דרך מדרגות של תיקונים בסוכות, שמחת תורה, חנוכה, ט”ו בשבט ועוד. בקורס נבין את המשמעות הפנימית של כל חג וחג ואיזה שלב הוא מסמל בהתפתחות הרוחנית. בדרך גם נסביר את מקורם של סימנים שונים כגון תפוח בדבש, תקיעת שופר, בניית סוכה, הדלקת נרות ועוד.

קרא עוד...

קבלה ומדע

מהי המציאות שבה אנו חיים? האם היא תוצר של מוחנו או של המבנה הפנימי שלנו? או שמא אנו תוצרים שלה? מהם הכוחות המרכזיים הפועלים בה פרט לאלו שאנו מכירים במדע המודרני כגון כוח המשיכה או הכוח האלקטרו מגנטי? האם ומתי נצליח להבין ולהסביר תופעות כגון חיים, מודעות או אלוקות? בשאלות אלו ועוד נרצה לגעת בקורס מרתק זה הפותח לתלמיד דלת אל הסתכלות חדשה. לא נשתמש במושגים מפוצצים כגון כניסה אל המטריקס או אל מחילת הארנב, אך בהחלט ייתכן ותרצו לצפות בקורס הזה יותר מפעם אחת…

קרא עוד...

קבלה במילים פשוטות

“קבלה במילים פשוטות” הוא קורס יסודות בלימוד חכמת הקבלה. הקורס מפגיש את התלמיד עם תחומי הלימוד של החכמה ועוסק במהות חכמת הקבלה, למי היא מיועדת? איך היא קשורה לחיינו? מה מטרת הלימוד? בקורס נדבר על מושגים ומשמעותם הפנימית, נבין איך להתקשר למקור של חיינו, וכך לקבל שליטה מלאה על החיים. וגם נשמע סיפורים אישיים של תלמידים על השינוי שחכמת הקבלה עשתה בחייהם. הקורס מתאים לכל מי שרוצה ללמוד על יסודות חכמת הקבלה, לא נדרש ידע מוקדם.

קרא עוד...

זוגיות, אהבה, ומה שביניהם

הזוגיות היא מערכת יחסים מאתגרת בחיינו. יש מישהו מאד שונה ממני, עם הסתכלות אחרת על החיים, וצריך ללמוד איך לנהל איתו חיים משותפים. ההבדלים בינינו יכולים
להרוס את הזוגיות או לעזור לנו לרכוש כלים חדשים שיצמיחו אותנו כבני אדם. בקורס זה נעסוק בבניית מערכת יחסים בזוגיות שתצמיח אותנו.

קרא עוד...

קבלה מעשית

חכמת הקבלה מציעה גישה מחקרית שמבוססת על ניסיון מצטבר של אלפי שנות לימוד וכתבי מקובלים. היא מיועדת למי שרוצה להתעמק בבירור השאלות: מי אני, מה המשמעות של החיים שלי, ממה בנויה תפיסת המציאות שלי וממה מורכב העולם שלי? בקורס הזה נלמד כיצד לממש את השיטה.

קרא עוד...

בקרוב: תפקיד עם ישראל

מסע חקירה מרתק, להבנת תפקיד עם ישראל וחקירת הסיבות לאנטישמיות מצד אומות העולם כלפינו. איך נוכל למגר את השנאה כלפי היהודים? בקורס הזה נאיר נקודות חשובות בהיסוריה של עם ישראל לצורך הבנת מקומם של היהודים בקרב האנושות, אז והיום.

קרא עוד...

המרצים שלנו

טל מנדלבאום

פסיכולוגית MSc, מרצה ומנחת תוכנית הטלויזיה “חיים חדשים”. ניהלה את תחום תוכן אקטואליה וחברה בתנועת הערבות

דודי אהרוני

מרצה לחכמת הקבלה כ-10 שנים, בעל תואר שני בהיסטוריה של ארץ ישראל, כותב, עורך ומנהל תוכן ב”קבלה לעם”

ערן שיוביץ

מרצה לחכמת הקבלה כ-17 שנה, מנכ”ל חברה לשיווק באינטרנט ובסלולר, ובעל תואר ראשון ושני במדעי המדינה

דייב סלוק

מרצה מוביל לחכמת הקבלה, שירת כלוחם ומפקד בסיירת צנחנים, בעל תואר שני, עוסק בפיתוח הדרכה, תוכן ופרויקטים בתחום החינוך

שרון יעקובוב

מרצה לחכמת הקבלה כ-6 שנים, קריין בשיעורי הקבלה היומיים ובשיעורי הזוהר של תנועת “קבלה לעם” ובעל ניסיון רב בהנחיית תוכניות לימוד

10

קורסים

2864

תלמידים

7

מרצים

5

קורסים שהסתיימו

10

קורסים

2864

תלמידים

7

מרצים

5

קורסים שהסתיימו

חדשות ועדכונים

חדש באתר: קורס זוגיות, אהבה ומה שביניהם

מאת טל מנדלבאום | 01/07/2019

הזוגיות היא מערכת יחסים מופלאה אך מאתגרת בחיינו. ההבדלים בינינו יכולים להרוס את הזוגיות, או לעזור לנו לרכוש כלים חדשים שיצמיחו אותנו כבני אדם. בקורס זה נעסוק בבניית מערכת יחסים זוגית שתצמיח אותנו.

חדש באתר: קורס קבלה מעשית

מאת דייב סלוק | 16/06/2019

איך ממשים את חכמת הקבלה בפועל? מהו ההבדל בין דת לקבלה? כיצד לימוד ספר הזוהר והמקורות מביאים אותנו להתקדמות רוחנית? מהי עשירייה? הקורס ילווה בדוגמאות של חברים וחברות מ”קבלה לעם”.

בקרוב: קורס תפקיד עם ישראל

מאת דודי אהרוני | 09/06/2019

מסע חקירה מרתק, להבנת תפקיד עם ישראל וחקירת הסיבות לאנטישמיות מצד אומות העולם כלפינו. איך נוכל למגר את השנאה כלפי היהודים? בקורס הזה נבין את מקומם של היהודים בקרב האנושות, אז והיום.

קורסים חדשים בדרך

מאת ערן שיוביץ | 06/06/2019

קורסים חדשים בנושאים מרתקים שכדאי לחכות: מימוש עצמי, מוסיקה, פיזיקה חברתית, אדם ומערכות, המאבק לגילוי חכמת הקבלה לאורך ההיסטוריה, ועוד. חכמת הקבלה רלוונטית לחיים שלנו יותר מאי פעם.

Ukab_logo2_80
© 2018 כל הזכויות שמורות לעמותת "בני ברוך - קבלה לעם"